Skontaktuj się z nami:

Terapia ręki

Terapia ręki w Ostrowcu Świętokrzyskim

Terapia ręki w Centrum terapeutycznym Ligerek w Ostrowcu ma na celu usprawnianie tych funkcji percepcyjno–motorycznych, dzięki którym dziecko osiągnie optymalny poziom w zakresie samoobsługi oraz udoskonali sprawności manualne i grafomotoryczne. W trakcie terapii ręki podopieczny ma możliwość poprawić zakres ruchu, poprawić siły, koordynację oraz czucie, dzięki czemu dziecko usprawni wykonywanie codziennych czynności.

Komu zalecana jest terapia ręki?

Nasze zajęcia kierujemy do dzieci, które przejawiają niechęć do podejmowania aktywności ruchowej, czynności samoobsługowych i manualnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które mają problem z czynnościami tj.:

  • zapinanie guzików,
  • ubieranie się,
  • samodzielne jedzenie,
  • pisanie,
  • trzymanie różnych narzędzi.

Problemy ze sprawnością manualną oraz koordynacją ruchową mają duży wpływ na rozwój młodego człowieka i jego poczucie samodzielności. Terapia ręki szczególnie pomocna będzie w przypadku dzieci z autyzmem, które często doświadczają zaburzeń integracji sensorycznej.

Terapia ręki w Ligerek w Ostrowcu – jak wyglądają zajęcia?

Podczas zajęć nasza profesjonalna kadra terapeutów pracuje nad regulacją napięcia mięśniowego oraz koordynacją wzrokowo-ruchową przy czynnościach wykonywanych pod kontrolą wzroku. Terapia ręki przygotowuje do samodzielnych aktywności przedszkolnych i szkolnych. Poza naszymi zajęciami zachęcamy do pracy w domu nad terapią ręki z zabawkami dostępnymi w naszym sklepie internetowym.

Terapia ręki w Ligerek w Ostrowcu Świętokrzyskim – cena

Rozpoczęcie terapii poprzedzone jest spotkaniem diagnostycznym.

Zajęcia trwają 30 minut i kosztują 65 zł.

Zajęcia trwające 50 minut kosztują 95 zł.

Więcej informacji można znaleźć w naszym cenniku.

Jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu zaburzeń wymowy, zapraszamy do kontaktu z naszym logopedą i neurologopedą w Ligerek.