Skontaktuj się z nami:

Terapia miofunkcjonalna

Terapia miofunkcjonalna w Ostrowcu

Terapia miofunkcjonalna jest techniką wykorzystywaną w logopedii. Skupia się ona na poprawie funkcjonowania mięśni twarzy, w szczególności języka, warg i podniebienia miękkiego. Celem terapii jest poprawa kontroli i siły mięśni twarzy oraz zmniejszenie negatywnych nawyków, takich jak np. zły sposób oddychania, ssanie kciuka czy nadmierna aktywność mięśni języka. W naszym Centrum Ligerek logopedzi posiadający niezbędne kwalifikacje przeprowadzają terapię miounkcjonalną.

Dla jakich dzieci jest terapia miofunkcjonalna?

Terapia miofunkcjonalna jest stosowana w leczeniu różnych zaburzeń, w tym zaburzeń mowy, połykania, oddychania, a także w terapii pacjentów z zaburzeniami zgryzu. Może być również stosowana jako uzupełnienie innych form terapii, takich jak ortodoncja czy chirurgia szczękowa.

Terapia miofunkcjonalna w Ligerek w Ostrowcu

Nasi logopedzi prowadzący zajęcia mają wykształcenie w dziedzinie logopedii lub fizjoterapii, a także dodatkową specjalizację z terapii miofunkcjonalnej. Nasi specjaliści podchodzą do każdego dziecka indywidualnie, koncentrując się podczas terapii na tym, co sprawia maluchowi największą trudność. Ćwiczenia są dostosowane do potrzeb i możliwości pacjenta, aby pomóc mu w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów.

W Centrum terapeutycznym Ligerek przeprowadzana jest terapia dla dzieci z autyzmem, a także spotkania z psychologiem dziecięcym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Terapia miofunkcjonalna w Ostrowcu – cena

Terapia miofunkcjonalna realizowana jest w ramach terapii logopedycznej.

1 sesja 30 minutowa kosztuje 60 zł.

1 sesja 55 minutowa kosztuje 95zł.

Więcej informacji można znaleźć w naszym cenniku.

Jak przebiega terapia miofunkcjonalna w Centrum Ligerek w Ostrowcu?

Pierwszym etapem terapii miofunkcjonalnej jest ocena problemów pacjenta i określenie celów terapii. Terapeuta przeprowadzi badanie jamy ustnej i gardła, oceni sposób oddychania i połykania oraz zwróci uwagę na inne problemy, takie jak zgryz lub wada wymowy.

Następnie terapeuta opracowuje indywidualny plan terapii. Może on obejmować ćwiczenia oddechowe, korektę nawyków i inne działania mające na celu poprawę funkcjonowania mięśni twarzy. Terapeuta kieruje pacjenta w ćwiczeniach i szkoli go, jak poprawnie je wykonywać. Pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące sposobu wykonywania ćwiczeń w domu, z rodzicem. W trakcie terapii postępy dziecka są monitorowane na bieżąco.