Skontaktuj się z nami:

O nas

Centrum Rozwoju i Terapii Dziecka Ligerek to miejsce, w którym Dzieci i ich Rodzice mają czuć się dobrze, swobodnie, w którym terapia i praca stają się czystą przyjemnością dla Malucha. Naszym terapeutom przyświeca myśl – „Widzę dziecko, nie zaburzenie, nie chorobę”.

Nasze doświadczenie i merytoryczne przygotowanie,  pozwalają nam spojrzeć na Pacjenta w sposób holistyczny, staramy się zauważać złożoność problemu, nie tylko wierzchołek góry lodowej. Wiemy, że w kontaktach z Dziećmi i Rodzicami szukającymi pomocy i wsparcia, bardzo krzywdzące bywa ocenianie, krytykowanie i „szufladkowanie”. Wiemy także, że „łatka”, którą Maluch dostanie np. podczas błędnej, pochopnej diagnozy, ciągnie się za nim latami… Dlatego staramy się podchodzić do naszych małych Pacjentów z empatią, zrozumieniem i szacunkiem dla ich potrzeb.

Specjalizujemy się w terapii wad i zaburzeń mowy. Prowadzimy konsultacje i wspieramy Rodziców noworodków i niemowląt mających problemy ze ssaniem i rozszerzaniem diety.

Terapia logopedyczna i neurologopedyczna jest  ustalana i dobierana indywidualnie do potrzeb i aktualnych możliwości rozwojowych każdego Dziecka. Poprzedzona jest diagnozą, która opiera się na wywiadzie z Rodzicem oraz na obserwacji i badaniu Pacjenta.

Zajęcia prowadzone są w formie dostosowanej do wieku Dziecka z uwzględnieniem różnych pomocy dydaktycznych. Terapeuci wykorzystują także różne ćwiczenia ogólnorozwojowe stymulujące koncentrację, rozwijające pamięć, uwagę słuchową oraz percepcję wzrokową. Po każdych zajęciach Rodzic otrzymuje wskazówki i materiały do utrwalania ćwiczeń w domu.

Pomagamy naszym Pacjentom w zakresie:

• opóźnionego rozwoju mowy,
  • różnych wad wymowy, np. seplenienie, rotacyzm, mowa bezdźwięczna,
  • rozwojowej niepłynności mowy i jąkania,
  • zaburzonej mowy o różnej etiologii (np. niepełnosprawność intelektualna, zespoły genetyczne, autyzm),
  • wczesnego wspomagania noworodków i niemowląt.

Prowadzimy także terapię osób dorosłych, którzy utracili zdolność mowy i komunikacji w wyniku różnych incydentów neurologicznych, czego konsekwencją jest często afazja lub dyzartria. Pomagamy także osobom dorosłym, które odczuwają dyskomfort spowodowany wadą wymowy nieskorygowaną w dzieciństwie.

W Centrum Rozwoju i Terapii Dziecka Ligerek, Rodzice znajdą także pomoc i opiekę psychologa dziecięcego, który będzie się starał określić przyczyny niepokojących zachowań Dziecka oraz znaleźć sposoby ich rozwiązania. Psycholog najpierw rozmawia z Rodzicem, następnie z Dzieckiem, wstępnie ocenia sytuację, a następnie proponuje rodzaj terapii i przekazuje wskazówki do postępowania terapeutycznego w środowisku domowym (szkolnym/przedszkolnym). Zazwyczaj określenie przyczyn niepokojącego zachowania Dziecka, nie odbywa się na jednym spotkaniu, gdyż specjalista chcąc poznać Pacjenta bliżej, potrzebuje więcej czasu do jego obserwacji.

Na wszelkie pytania i wątpliwości chętnie odpowiemy podczas spotkania w Gabinecie.

Zapraszamy do kontaktu także telefonicznie!